spacer

August 2022


13
Saturday
Women's Volleyball vs. Northwestern Ohio
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Volleyball vs. IU-Northwest
2:10 pm, Ruth Gunden Gymnasium

15
Monday
Women's Soccer at Purdue Fort Wayne
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.

16
Tuesday
Men's Soccer at Purdue Fort Wayne
1:00 pm, Fort Wayne, Ind.

20
Saturday
Women's Volleyball at Cardinal Stritch
2:00 pm, Milwaukee, Wisc.
Women's Soccer vs. Brescia
3:00 pm, GC Soccer Complex
Men's Soccer vs. Ancilla
7:00 pm, GC Soccer Complex

23
Tuesday
Women's Soccer at St. Francis (Ill.)
8:00 pm, Joliet, Ill.

24
Wednesday
Men's Soccer vs. Lourdes
7:00 pm, GC Soccer Complex

25
Thursday

26
Friday
Calumet College of St. Joseph vs. Rochester
2:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Volleyball vs. Rochester
4:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

27
Saturday
Women's Volleyball vs. Rochester
11:00 am, Ruth Gunden Gymnasium
Calumet College of St. Joseph vs. Rochester
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Soccer vs. UM-Dearborn
3:00 pm, GC Soccer Complex
Women's Soccer vs. Trine
5:00 pm, GC Soccer Complex

30
Tuesday
Women's Soccer at Holy Cross College
3:00 pm, Notre Dame, Ind.

31
Wednesday
Men's Soccer at Holy Cross College
3:00 pm, Notre Dame, Ind.

September


2
Friday

3
Saturday
Tennis at Mount Vernon Nazarene
4:00 pm, Mount Vernon, Ohio
Men's Soccer vs. St. Francis (Ill.)
5:00 pm, GC Soccer Complex
Women's Soccer vs. Point Park
7:00 pm, GC Soccer Complex

5
Monday
Tennis at Indiana Tech
12:00 pm, Fort Wayne, Ind.
Women's Soccer vs. West Virginia Tech
3:00 pm, GC Soccer Complex

7
Wednesday
Tennis vs. Spring Arbor
9:30 am, GC Tennis Complex
Tennis vs. Indiana Wesleyan
4:30 pm, GC Tennis Complex
Men's Soccer at Indiana Tech
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.
Women's Volleyball at Grace
7:00 pm, Winona Lake, Ind.

9
Friday

10
Saturday
Tennis at Saint Francis
9:00 am, Fort Wayne, Ind.
Tennis vs. Bethel (at Saint Francis)
1:00 pm, Fort Wayne, Ind.
Men's Soccer vs. Madonna
3:00 pm, GC Soccer Complex
Women's Soccer at Madonna
3:00 pm, Livonia, Mich.

13
Tuesday
Tennis at Marian
9:00 am, Indianapolis, Ind.
Tennis vs. Grace (at Marian)
1:00 pm, Indianapolis, Ind.

14
Wednesday
Men's Soccer at Georgetown College
7:00 pm, Georgetown, Kentucky
Women's Volleyball vs. Saint Francis
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

16
Friday
Tennis vs. Judson
2:00 pm, GC Tennis Complex

17
Saturday
Women's Volleyball at Marian
1:00 pm, Indianapolis, Ind.
Women's Soccer vs. Lourdes
5:00 pm, GC Soccer Complex
Men's Soccer vs. Brescia
7:00 pm, GC Soccer Complex

20
Tuesday
Women's Soccer at Indiana Tech
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.

21
Wednesday
Women's Volleyball vs. Spring Arbor
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

23
Friday
Women's Tennis at IU-Kokomo
4:00 pm, Kokomo, Ind.
Women's Volleyball vs. Mount Vernon Nazarene
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

24
Saturday
Women's Volleyball vs. Huntington
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Soccer vs. Indiana Wesleyan
6:00 pm, GC Soccer Complex
Men's Soccer at Indiana Wesleyan
7:00 pm, Marion, Ind.

28
Wednesday
ITA Midwest Regional Tournament
Marion, Ind.   through October 1, 2022
Women's Soccer at Mount Vernon Nazarene
7:00 pm, Mount Vernon, Ohio
Women's Volleyball at Taylor
7:00 pm, Upland, Ind.
Men's Soccer vs. Mount Vernon Nazarene
7:00 pm, GC Soccer Complex

30
Friday
Women's Volleyball vs. Bethel
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

October


1
Saturday
Women's Volleyball vs. Grace
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Soccer at Saint Francis
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.
Men's Soccer vs. Saint Francis
7:00 pm, GC Soccer Complex

5
Wednesday
Women's Volleyball at Saint Francis
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.

7
Friday

8
Saturday
Men's Soccer vs. Bethel
2:00 pm, GC Soccer Complex
Women's Soccer at Bethel
3:00 pm, Mishawaka, Ind.

12
Wednesday
Women's Volleyball vs. Indiana Wesleyan
6:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Soccer at Grace
7:00 pm, Winona Lake, Ind.
Women's Soccer vs. Grace
8:00 pm, GC Soccer Complex

15
Saturday
Women's Soccer vs. Taylor
7:00 pm, GC Soccer Complex
Men's Soccer at Taylor
7:00 pm, Upland, Ind.

19
Wednesday
Women's Volleyball vs. Marian
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

21
Friday
Women's Volleyball at Mount Vernon Nazarene
7:00 pm, Mount Vernon, Ohio

22
Saturday
Women's Soccer at Marian
1:00 pm, Indianapolis, Ind.
Women's Volleyball at Huntington
3:00 pm, Huntington, Ind.
Men's Soccer vs. Marian - Senior Night
7:00 pm, GC Soccer Complex

23
Sunday
Women's Basketball vs. Aquinas (Mich.)
12:00 pm, Allendale, Mich.
Women's Basketball vs Rochester
4:00 pm, Allendale, Mich.

26
Wednesday
Women's Volleyball at Spring Arbor
7:00 pm, Spring Arbor, Mich.
Men's Soccer at Spring Arbor
7:00 pm, Spring Arbor, Mich.
Women's Soccer vs. Spring Arbor
7:00 pm, GC Soccer Complex

28
Friday
Women's Basketball vs. William Jessup
4:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Volleyball vs. Taylor
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

29
Saturday
Saint Francis vs. William Jessup Women's Basketball
10:00 am, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Basketball vs. Trinity International
12:10 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Volleyball at Bethel
3:00 pm, Mishawaka, Ind.
Men's Soccer at Huntington
3:00 pm, Huntington, Ind.
Men's Basketball vs. Northwestern Ohio
5:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

November


2
Wednesday
Men's Basketball at IU-South Bend
6:00 pm, South Bend, Ind.
Women's Basketball vs. IU-Kokomo
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

4
Friday
Men's Basketball at Holy Cross College
6:00 pm, Notre Dame, Ind.

5
Saturday
Women's Basketball at Holy Cross College
1:00 pm, Notre Dame, Ind.

7
Monday
Women's Basketball at Purdue Fort Wayne
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.

8
Tuesday
Men's Basketball at IU-East
7:00 pm, Richmond, Ind.

10
Thursday
Men's Basketball at Western Michigan
7:00 pm, Kalamazoo, Mich.

12
Saturday
Men's Basketball at Miami (OH)
1:00 pm, Oxford, Ohio
Women's Basketball at Judson
6:00 pm, Elgin, Ill.

15
Tuesday
Men's Basketball vs. Roosevelt
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

18
Friday

19
Saturday
Women's Basketball at Huntington
1:00 pm, Huntington, Ind.
Men's Basketball at Huntington
3:00 pm, Huntington, Ind.

22
Tuesday
Men's Basketball at Grace
7:00 pm, Winona Lake, Ind.
Women's Basketball vs. Grace
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

30
Wednesday
Women's Basketball at Saint Francis
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.
Men's Basketball vs. Saint Francis
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

December


3
Saturday
Women's Basketball at Spring Arbor
1:00 pm, Spring Arbor, Mich.
Men's Basketball at Spring Arbor
3:00 pm, Spring Arbor, Mich.

10
Saturday
Women's Basketball vs. Mount Vernon Nazarene
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Basketball vs. Judson
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

13
Tuesday
Men's Basketball vs. Oakland City
6:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

14
Wednesday

16
Friday
Women's Basketball at IU-Southeast
6:00 pm, New Albany, Ind.

18
Sunday
Women's Basketball at Midway
2:00 pm, Midway, Ky.

20
Tuesday
Men's Basketball at Madonna
7:00 pm, Livonia, Mich.

29
Thursday
Women's Basketball vs. Trinity Christian
2:00 pm, University Park, Ill.

30
Friday
Women's Basketball at Governors State
4:00 pm, University Park, Ill.

31
Saturday
Men's Basketball at Saint Xavier
4:00 pm, Chicago, Ill.

January 2023


4
Wednesday
Women's Basketball vs. Taylor
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Basketball at Taylor
7:00 pm, Upland, Ind.

7
Saturday
Women's Basketball at Marian
1:00 pm, Indianapolis, Ind.
Men's Basketball at Marian
3:00 pm, Indianapolis, Ind.

11
Wednesday
Men's Basketball vs. Indiana Wesleyan
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

14
Saturday
Women's Basketball at Bethel
1:00 pm, Mishawaka, Ind.
Men's Basketball at Bethel
3:00 pm, Mishawaka, Ind.

18
Wednesday
Women's Basketball vs. Indiana Wesleyan
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Basketball at Indiana Wesleyan
7:00 pm, Marion, Ind.

21
Saturday
Women's Basketball vs. Bethel
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Basketball vs. Bethel
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

26
Thursday
Women's Basketball at Taylor
7:00 pm, Upland, Ind.
Men's Basketball vs. Taylor
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

27
Friday

28
Saturday
Women's Basketball vs. Marian
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Basketball vs. Marian
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Volleyball at Lawrence Tech
7:00 pm, Southfield, Mich.

February


1
Wednesday
Women's Basketball vs. Saint Francis
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Basketball at Saint Francis
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.

3
Friday

4
Saturday
Baseeball at Union College (Ky.)
12:00 pm, Barbourville, Ky.
Women's Basketball at Mount Vernon Nazarene
1:00 pm, Mount Vernon, Ohio
Men's Basketball at Mount Vernon Nazarene
3:00 pm, Mount Vernon, Ohio

5
Sunday
Baseeball at Union College (Ky.)
12:00 pm, Barbourville, Ky.

7
Tuesday
Men's Volleyball vs Indiana Tech
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

8
Wednesday
Women's Basketball at Grace
6:00 pm, Winona Lake, Ind.
Men's Basketball vs. Grace
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

10
Friday
Baseball at Toccoa Falls
2:00 pm, Toccoa Falls, Ga.

11
Saturday
Baseball at Toccoa Falls
11:00 am, Toccoa Falls, Ga.
Women's Basketball vs. Spring Arbor
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Basketball vs. Spring Arbor
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

14
Tuesday
Men's Volleyball at Bethel
7:00 pm, Mishawaka, Ind.
Men's Basketball vs. Mount Vernon Nazarene
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

15
Wednesday
Women's Basketball vs. Huntington
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

17
Friday
Track and Field at Crossroads League Championship
Marion, Ind.   through February 18, 2023
Baseball at Ecclesia
4:00 pm, Springdale, Ark.
Men's Volleyball at Cornerstone University
7:00 pm, Grand Rapids, Mich.

18
Saturday
Baseball at Ecclesia
1:00 pm, Springdale, Ark.
Men's Volleyball at Aquinas College
3:00 pm, Grand Rapids, Mich.
Men's Basketball vs. Huntington
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

22
Wednesday
Men's Volleyball vs Saint Xavier University
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

24
Friday
Men's Volleyball vs Lourdes
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

25
Saturday
Baseball at Brescia
2:00 pm, Owensboro, Ky.
Men's Volleyball at Lourdes University
7:00 pm, Sylvania, Ohio

26
Sunday
Baseball at Brescia
12:00 pm, Owensboro, Ky.

28
Tuesday
Baseball at Thomas More
2:00 pm, Crestview Hills, Ky.

March


2
Thursday
Track and Field at NAIA National Championships
Brookings, S.D.   through March 4, 2023
Baseball at Marian
3:00 pm, Indianapolis, Ind.

3
Friday
Men's Volleyball vs Cornerstone
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

4
Saturday
Baseball vs Marian
12:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field
Men's Volleyball vs Aquinas
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

7
Tuesday
Men's Volleyball vs Bethel
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

10
Friday
Baseball at Bethel
1:00 pm, Mishawaka, Ind.

11
Saturday
Baseball at Bethel
12:00 pm, Mishawaka, Ind.
Men's Volleyball vs Rio Grande
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

17
Friday
Baseball vs Indiana Wesleyan
1:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field

18
Saturday
Baseball vs Indiana Wesleyan
12:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field

21
Tuesday
Men's Volleyball at Indiana Tech
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.

23
Thursday
Baseball at Spring Arbor
1:00 pm, Spring Arbor, Mich.

24
Friday
Men's Volleyball vs Siena Heights
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

25
Saturday
Baseball at Spring Arbor
12:00 pm, Spring Arbor, Mich.
Men's Volleyball vs Lawrence Tech
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

30
Thursday
Baseball vs Grace
1:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field

April


1
Saturday
Baseball vs Grace
1:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field

5
Wednesday
Baseball at Huntington
3:00 pm, Huntington, Ind.

6
Thursday
Baseball at Huntington
3:00 pm, Huntington, Ind.

14
Friday
Baseball vs Saint Francis
1:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field

15
Saturday
Baseball vs Saint Francis
1:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field

21
Friday
Baseball at Mount Vernon Nazarene
2:00 pm, Mount Vernon, Ohio

22
Saturday
Baseball at Mount Vernon Nazarene
12:00 pm, Mount Vernon, Ohio

27
Thursday
Baseball vs Taylor
1:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field

28
Friday
Baseball vs Taylor
1:00 pm, Sarge Yoder Baseball Field

May


3
Wednesday
Baseball at Crossroads League Tournament
Huntington, Ind.   through May 8, 2023