spacer

August 2021


10
Tuesday
Men's soccer vs. Ancilla College (scrimmage)
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

11
Wednesday
Women's soccer vs. Olivet Nazarene University (scrimmage)
5:00 pm, John Ingold Athletic Complex

13
Friday
Women's volleyball at Keiser University
8:00 pm, West Palm Beach, Fla.

14
Saturday
Men's soccer vs. Concordia University Ann Arbor (scrimmage)
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

18
Wednesday
Men's soccer at Brescia University
3:00 pm, Owensboro, Ky.
Women's soccer at Brescia University
5:00 pm, Owensboro, Ky.

20
Friday

21
Saturday
Men's soccer at Indiana University East
5:00 pm, Centerville, Indiana

27
Friday
Women's soccer at Point Park University
6:00 pm, Pittsburgh, Pa.

28
Saturday

September


1
Wednesday
Men's and women's tennis vs. Indiana Tech
1:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Women's volleyball vs. Marian University
5:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's soccer vs. University of St. Francis (Ill.)
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

3
Friday

4
Saturday
Women's and men's tennis vs. Spring Arbor University
9:30 am, John Ingold Athletic Complex
Men's cross country at Calvin Knight Invitational
10:45 am, Grand Rapids, Michigan
Men's soccer at Madonna University
2:00 pm, Livonia, Michigan

7
Tuesday
Women's soccer vs. St. Xavier University
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

8
Wednesday
Men's soccer vs. Cornerstone University
4:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Women's tennis vs. Trine University
4:30 pm, John Ingold Athletic Complex

9
Thursday

10
Friday
Women's soccer at St. Mary's College
7:00 pm, Notre Dame, Indiana

11
Saturday
Women's and men's tennis at Grace College
9:30 am, Winona Lake, Indiana
Women's volleyball vs. Spring Arbor University
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's soccer vs. Siena Heights University
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

14
Tuesday
Men's and women's tennis at Marian University
4:30 pm, Indianapolis, Indiana

15
Wednesday
Men's tennis vs. Trine University
4:30 pm, John Ingold Athletic Complex
Women's tennis vs. Indiana University Kokomo
5:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Women's soccer vs. Indiana Tech
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Men's soccer at Lourdes University
7:00 pm, Sylvania, Ohio
Women's volleyball at Taylor University
7:00 pm, Upland, Indiana

16
Thursday
Women's and men's tennis vs. Judson University
4:00 pm, John Ingold Athletic Complex

17
Friday

18
Saturday
Women's volleyball vs. University of St. Francis
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

21
Tuesday
Women's soccer at Lourdes University
1:30 pm, Sylvania, Ohio

22
Wednesday
Women's volleyball vs. Grace College
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

24
Friday
Women's volleyball vs. Huntington University
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

25
Saturday
Men's and women's tennis vs. Aquinas College
12:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Men's soccer vs. Indiana Wesleyan University
5:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Women's volleyball at Marian University
5:00 pm, Indianapolis, Indiana

27
Monday
Women's and men's tennis vs. Tiffin University
3:00 pm, John Ingold Athletic Complex

29
Wednesday
Women's and men's tennis at ITA Midwest Regional
Marion, Indiana   through October 2, 2021
Women's soccer vs. Mount Vernon Nazarene University
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

October


2
Saturday
Men's basketball intrasquad scrimmage
11:00 am, Ruth Gunden Gymnasium
Women's volleyball at Rochester University
5:00 pm, Rochester Hills, Michigan
Men's soccer at University of Saint Francis
7:00 pm, Fort Wayne, Indiana

6
Wednesday

8
Friday

9
Saturday
Women's volleyball at Indiana Tech
10:00 am, Fort Wayne, Indiana
Women's soccer vs. Bethel University (U.S. Highway 20 Cup)
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

13
Wednesday
Women's soccer at Grace College
7:00 pm, Winona Lake, Indiana
Men's soccer vs. Grace College
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Women's volleyball at Spring Arbor University
7:00 pm, Spring Arbor, Michigan

15
Friday
Women's volleyball vs. Taylor University
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

16
Saturday
Men's soccer vs. Taylor University
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Women's soccer at Taylor University
7:00 pm, Upland, Indiana

20
Wednesday

22
Friday
Women's volleyball at Rochester University
4:00 pm, Rochester Hills, Michigan

23
Saturday
Men's soccer at Marian University
7:00 pm, Indianapolis, Indiana
Women's soccer vs. Marian University (Senior Night)
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

27
Wednesday
Women's basketball vs. Andrews University
6:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's soccer at Spring Arbor University
7:00 pm, Spring Arbor, Michigan
Men's soccer vs. Spring Arbor University
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex
Women's volleyball at Grace College
7:00 pm, Winona Lake, Indiana
Men's basketball vs. Andrews University
8:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

29
Friday

30
Saturday
Women's soccer at Huntington University
1:00 pm, Huntington, Indiana
Women's volleyball at Huntington University
3:00 pm, Huntington, Indiana
Men's soccer vs. Huntington University (Senior Night)
7:00 pm, John Ingold Athletic Complex

November


2
Tuesday

3
Wednesday
Men's basketball at St. Mary-of-the-Woods College
7:00 pm, St. Mary-of-the-Woods, Ind.

5
Friday

6
Saturday

9
Tuesday

10
Wednesday

13
Saturday

16
Tuesday
Women's basketball at Aquinas College
7:00 pm, Grand Rapids, Michigan
Men's basketball at Roosevelt University
7:00 pm, Chicago, Illinois

19
Friday

20
Saturday
Men's basketball vs. University of Saint Francis
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

23
Tuesday
Women's basketball at Taylor University
5:00 pm, Upland, Indiana
Men's basketball at Taylor University
7:00 pm, Upland, Indiana

30
Tuesday

December


1
Wednesday

4
Saturday
Women's basketball vs. Spring Arbor University
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's basketball vs. Spring Arbor University
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

10
Friday

11
Saturday
Women's basketball vs. Blackburn College
12:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's basketball vs. Lincoln Christian University
2:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

14
Tuesday

16
Thursday

17
Friday
Men's basketball at Park University Gilbert
10:00 pm, Phoenix, Arizona

19
Sunday
Women's basketball at Warner University
1:00 pm, Lake Wales, Fla.

20
Monday

29
Wednesday

30
Thursday
Women's basketball vs. Holy Cross College
5:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

January 2022


4
Tuesday
Men's basketball at Marian University
7:00 pm, Indianapolis, Indiana

5
Wednesday
Women's basketball at Marian University
7:00 pm, Indianapolis, Ind.

8
Saturday
Women's basketball at Mount Vernon Nazarene University
1:00 pm, Very far away in Mount Vernon, Ohio
Men's basketball at Mount Vernon Nazarene University
3:00 pm, Very far away in Mount Vernon, Ohio
Men's Volleyball vs. Hiram College
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

12
Wednesday
Women's basketball vs. Grace College
6:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's basketball vs. Grace College
8:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

14
Friday
Men's Volleyball vs. Trine University
4:00 pm, Fort Wayne, Indiana

15
Saturday

18
Tuesday
Men's basketball vs. Huntington University
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

21
Friday
Men's Volleyball at Aquinas College
7:00 pm, Grand Rapids, Mi.

22
Saturday

25
Tuesday
Men's Volleyball vs. Indiana Tech
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

26
Wednesday
Women's basketball vs. Taylor University
6:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's basketball vs. Taylor University
8:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

28
Friday

29
Saturday
Women's basketball at Spring Arbor University
1:00 pm, Spring Arbor, Mich.
Men's Volleyball vs. Siena Heights University
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's basketball at Spring Arbor University
3:00 pm, Spring Arbor, Michigan

February


1
Tuesday
Men's basketball vs. Indiana Wesleyan University
8:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

5
Saturday
Women's basketball vs. Marian University
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's basketball vs. Marian University
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Men's Volleyball vs. Lourdes University
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

9
Wednesday
Women's basketball at Grace College
6:00 pm, Winona Lake, Ind.
Men's basketball at Grace College
8:00 pm, Winona Lake, Indiana

11
Friday
Baseball at Oakland City University
5:00 pm, Evansville, Ind.

12
Saturday

15
Tuesday
Men's basketball at Huntington University
7:00 pm, Huntington, Indiana
Men's Volleyball at Cornerstone University
7:00 pm, Grand Rapids, Mi.

16
Wednesday
Men's Volleyball vs. Aquinas College
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

18
Friday
Baseball at Toccoa Falls College
1:00 pm, Toccoa Falls, Ga.

19
Saturday
Baseball at Toccoa Falls College
12:00 pm, Toccoa Falls, Ga.

22
Tuesday

26
Saturday
Softball at Vanguard
3:00 pm, Costa Mesa, Calif.

27
Sunday
Baseball vs. Spring Arbor
10:30 am, Owensboro, Ky.
Softball at La Sierra
2:00 pm, Riverside, Calif.

28
Monday
Baseball at Brescia University
3:00 pm, Owensboro, Ky.
Softball at University of Saint Katherine
5:00 pm, Encinitas, Calif.

March


2
Wednesday
Softball at University of Antelope Valley
3:00 pm, Lancaster, Calif.
Men's Volleyball at Indiana Tech
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.

3
Thursday
Softball at Westcliff University
3:00 pm, Irvine, Calif.

4
Friday
Baseball at Grace College
12:00 pm, Winona Lake, Ind.

5
Saturday
Baseball at Grace College
12:00 pm, Winona Lake, Ind.
Men's Volleyball vs. Morningside College
12:30 pm, Oskaloosa, Iowa

8
Tuesday
Men's Volleyball at Adrian College
7:00 pm, Adrian, Mi.

9
Wednesday

10
Thursday
Baseball at University of Saint Francis
12:00 pm, Fort Wayne, Ind.

14
Monday
Baseball at University of Saint Francis
1:00 pm, Fort Wayne, Ind.

15
Tuesday
Softball at Marian
3:00 pm, Indianapolis, Ind.
Men's Volleyball at Lawrence Tech
7:00 pm, Southfield, Mich.

16
Wednesday
Softball at Indiana Wesleyan
5:00 pm, Marion, Ind.
Men's Volleyball vs. Lawrence Tech
7:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

19
Saturday
Men's Volleyball at Lourdes University
1:00 pm, Sylvania, Ohio

20
Sunday
Softball vs. Cleary University
1:00 pm, GC Softball Complex
Baseball vs Marian University
1:00 pm, Yoder Baseball Field

21
Monday
Baseball vs Marian University
1:00 pm, Yoder Baseball Field
Softball vs. Grace
3:00 pm, GC Softball Complex

23
Wednesday

26
Saturday
Men's Volleyball vs. Cornerstone University
3:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

29
Tuesday
Baseball vs Mount Vernon Nazarene University
2:00 pm, Yoder Baseball Field
Softball at Spring Arbor
3:00 pm, Spring Arbor, Mich.

April


1
Friday
Baseball vs Taylor University
2:00 pm, Upland, Ind.
Softball at Huntington
3:00 pm, Huntington, Ind.

2
Saturday
Baseball at Taylor University
10:00 am, Upland, Ind.
Softball at Saint Francis (Ind.)
1:00 pm, Fort Wayne, Ind.

4
Monday
Baseball vs Mount Vernon Nazarene University
2:00 pm, Yoder Baseball Field

5
Tuesday
Softball vs. Bethel
3:00 pm, GC Softball Complex

6
Wednesday
Softball at Mount Vernon Nazarene
1:00 pm, Mount Vernon, Ohio

8
Friday
Track and Field at Indiana Tech Invite
Fort Wayne, Ind.   through April 9, 2022

10
Sunday
Softball vs. Marian
1:00 pm, GC Softball Complex
Baseball vs Bethel University
1:00 pm, Yoder Baseball Field

11
Monday
Baseball vs Bethel University
1:00 pm, Yoder Baseball Field

12
Tuesday
Baseball vs Grace Christian University
2:00 pm, Yoder Baseball Field
Softball vs. Indiana Wesleyan
3:00 pm, GC Softball Complex

15
Friday
Softball vs. Mount Vernon Nazarene
1:00 pm, GC Softball Complex

16
Saturday
Softball at Grace
1:00 pm, Winona Lake, Ind.

19
Tuesday
Softball at Taylor
4:00 pm, Upland, Ind.

20
Wednesday
Softball vs. Taylor
3:00 pm, GC Softball Complex
Baseball at Siena Heights University
4:00 pm, Adrian, Mich.

22
Friday
Baseball vs Huntington University
3:00 pm, Huntington, Ind.
Softball vs. Saint Francis
3:00 pm, GC Softball Complex

23
Saturday
Softball vs. Spring Arbor
1:00 pm, GC Softball Complex
Baseball vs Huntington University
1:00 pm, Yoder Baseball Field

29
Friday
Baseball at Spring Arbor University
2:00 pm, Spring Arbor, Mich.
Softball vs. Huntington
3:00 pm, GC Softball Complex

30
Saturday
Baseball at Spring Arbor University
1:00 pm, Spring Arbor, Mich.
Softball at Bethel
1:00 pm, Mishawaka, Ind.

May


5
Thursday
Track and Field at Crossroads League Championship
Harris Family Track & Field Stadium - Notre Dame, Ind.   through May 6, 2022

13
Friday
Track and Field at St. Francis Fighting Chance Meet
Joliet, Ill.   through May 14, 2022

25
Wednesday
Track and Field at NAIA National Championships
Gulf Shores, Ala.   through May 27, 2022

August


13
Saturday
Women's Volleyball vs. Northwestern Ohio
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Volleyball vs. IU-Northwest
2:10 pm, Ruth Gunden Gymnasium

15
Monday
Men's Soccer at Purdue Fort Wayne
1:00 pm, Fort Wayne, Ind.
Women's Soccer at Purdue Fort Wayne
7:00 pm, Fort Wayne, Ind.

20
Saturday
Women's Volleyball at Cardinal Stritch
2:00 pm, Milwaukee, Wisc.
Women's Soccer vs. Brescia
3:00 pm, GC Soccer Complex
Men's Soccer vs. Ancilla
7:00 pm, GC Soccer Complex

23
Tuesday
Women's Soccer at St. Francis (Ill.)
8:00 pm, Joliet, Ill.

24
Wednesday
Men's Soccer vs. Lourdes
7:00 pm, GC Soccer Complex

26
Friday
Calumet College of St. Joseph vs. Rochester
2:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Volleyball vs. Rochester
4:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium

27
Saturday
Women's Volleyball vs. Rochester
11:00 am, Ruth Gunden Gymnasium
Calumet College of St. Joseph vs. Rochester
1:00 pm, Ruth Gunden Gymnasium
Women's Soccer vs. Trine
5:00 pm, GC Soccer Complex
Men's Soccer vs. UM-Dearborn
7:00 pm, GC Soccer Complex

30
Tuesday
Women's Soccer at Holy Cross College
3:00 pm, Notre Dame, Ind.

31
Wednesday
Men's Soccer at Holy Cross College
3:00 pm, Notre Dame, Ind.